Odessa Invitational

At UT-Permian Basin

Girls

Team scores

1. Odessa High 37

2. Lubbock-Cooper 61

3. Midland Lee 76

4. Midland High 99

5. Frenship 114

6. Permian 136

Individuals

(Top 10 and Lubbock runners)

1. Cammy Jenkins, Lubbock-Cooper, 19:33.53

2. Nathalia Escontrias, Odessa High 20:45.34

3, Odalis Lujan, Odessa High 21:02.41

4. Abigail Casanova, Monterey 21:37.66

5. Madelyn Lewis, Lubbock-Cooper 21.37.66

6. Hannah Long, Midland Lee 21:40.84

7. Sarah Hernandez, Midland High 21:58.81

8. Nayeli Galindo, Midland Lee 22:00.66

9. Zoe Maruquin, Lubbock-Cooper 22:04.56

10. Aleisha Ford, Odessa High 22:11.94

14. Audrey Allen, Frenship 22:30.62

17. Melina Bustos, Frenship 22:47.50

22. Whitley Walker, Lubbock-Cooper 23:32.00

30. Nesly Chavez, Lubbock-Cooper 24:24.25

33. Carly Hamilton, Lubbock-Cooper 24:39.38

38. Paige Campos, Lubbock-Cooper 25:16.41

39. Gaby Renteria, Lubbock-Cooper 25:16.78

43. Esperanza Gaytan, Monterey 25:25.56

45. Mirely Ordaz, Monterey 25:29.66

46. Carmen Cruz, Frenship 25:38.59

50. Makayla Enriquez, Frenship 26:01.25

Boys

Team scores

1. Monterey 75

2. Tascosa, 83

3. Odessa High 87

4. Frenship 111

5. Permian 114

6. Lubbock-Cooper 117

7. Midland Lee 119

8. Crane 133

Individuals

(Top 10 and Lubbock runners)

1. Adrian Lujan, Odessa High 16:46.09

2. Cooper Bradshaw, Lubbock-Cooper 17:22:84

3. Demetrius Guerrero, Tascosa 17:29.34

4. Zach Martinez, Frenship 17:32.38

5. Kaden Navarette, Tascosa 17:33.09

6. Alvin Avila, Midland Lee 17:35.56

7. Zimri Ramos, Monterey 17:39.22

8. David Mora, Monterey 17:50.84

9. Michael Ledbetter, Permian 17:51.62

10. Alexander Bailey, Tascosa 18:00.62

12. Aidan Sisco, Lubbock-Cooper 18:08.41

14. Luke Holt, Monterey 18:15.09

15. Collin Turley, Frenship 18:17.12

16. Jalon Jackson, Frenship 18:19.25

22. Malachi Macias, Monterey 18:36.41

26. Xavier Sanchez, Monterey 18:43.33

28. Jared Long, Lubbock-Cooper 18:47.66

31. Dominic Gonzales, Monterey 18:54.66

36. Quinten Bruce, Frenship 19:15.28

37. Travis Letkeman, Lubbock-Cooper 19:16.53

41. Joseph Pantoya, Lubbock-Cooper 19:34.43

42. Daniel Najera, Frenship 19:37.00

45. Josiah Rodriguez, Frenship 19:50.44

46. Draven Yarbrough, Lubbock-Cooper 19:51.21

48. Zach Gordon, Frenship 20:04.94

50. Dalton Yeoman, Monterey 20:15.62